SunSplash Müzik , Türkiye’nin ilk uluslararası butik müzik festivali Sunsplash’de sahne alacak çılar açıklandı.  9 Eylül’den itibaren üç gün boyunca, Bodrum’un en gözde koylarından birinde yer alan Xuma Village, alanlarında öncü uluslararası DJ ve canlı grupların müzikal seçkileri ile parlayacak.

Bu sene performans gösterecek sanatçıları arasında; New York’lu efsanevi DJ ve Grammy ödüllü prodüktör Louie Vega; Afrocentric house müzik ustası Osunlade; Amsterdam çıkışlı popüler DJ ve prodüktör ikilisi Detroit Swindle; ve ethnic elektronika tarzıyla çıkışta olan Debruit yer alıyor. Ana sahnede bu sene headliner olarak Brownswood Records’un en yeni sanatçısı Kübalı Dayme Arocena ve grubu başı çekiyor. Festivale katılacak diğer sanatçılar arasında Rainer Trueby, Phil Asher, Daudi Matsiko, Simbad, Mad Mats, Josey Rebelle, Love Vinyl’den Mighty Zaf ve Boiler Room’un müzikal küratörlerinden Thris Tian var.

2016’da festival yeni mekanına taşınıyor ve her sene olduğu gibi katılımcılarına cennet gibi bir mekan ve sürekli parlayan güneş sunuyor. Festivalin evsahipliğini bu sene özel tasarım mimarisi, mavi bayraklı plajı, muhteşem manzarası ve sıradışı mutfağı ile Yalıkavak’ta yer alan Xuma Village yapıyor.

Festivalde ayrıca her sene olduğu gibi, çeşitli atölye çalışmalarına katılabilir, artisanal yiyecek ve içecek standlarından yeni lezzetler deneyebilir, yerel ve özgün tasarımcıların yer alacağı Sunsplash Bazaar’ı keşfedebilir, söyleşilerde sanatçılarla tanışabilir, yoga ve pilates derslerinde ruhunuzu ve bedeninizi tazeleyebilirsiniz.

3 gün geçerli festival kombine bilet fiyatı 200 TL, günlük girişler 9 Eylül günü 100 TL, 10 ve 11 Eylül günleri 120 TL. Festival biletleri Biletix’te satışta sunuldu. Bodrum dışından gelecek katılımcılar için festival web sitesinde konaklama, transfer ve kiralık araç için farklı seçenekler bulunuyor.  www.sunsplash-festival.com

Xuma: Sefir Sok. Merkez Mah. Küdür Mevki YALIKAVAK / Muğla

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here