Limanı Eminönü , bu sefer Kadıköy’den vapura atlayıp Eminönü’deki Kahve Limanının kahvelerini tatmak için yola koyuluyoruz  vapurda müzisyenler , adalardan gelen lu aile koşuşturması derken vapur Eminönü iskelesine yanaşıyor. İskeleden 5-6 dk yürüme mesafesinde Mısır çarşısının yanından biraz yürüyünce Kahve limanını  göreceksiniz. Kahve Limanı Eminönü-2 kahve limanı eminönü Kahve Limanının dört şubesi var bunlar Eminönü, Yeniköy, Çengelköy, Trump Tower Cadde bulunuyor. Mekanın hemen girişinde duvarlarda kahve çekirdeklerini tanıyabilir iç kısmında ise kocaman bir kahve çekirdeği öğütücüsünü görebilirsiniz. Demleme kahvelerinde 3. dalga kahve akımıyla gelen tercihinize göre chemex (pour over), dripper, syphon gibi farklı demleme teknikleriyle kahvenizi hazırlayıp sunuyorlar. Yazın soğuk kahvelerini de denemenizi  öneririm. Soğuk demleme kahveler cold brew tekniğiyle hazırlanıyor ve isteğinize göre karamel, vanilya gibi aromalarla zenginleştirilerek sizlere sunuluyor.

Eklediğim videodan kahve hazırlanışı izleyebilirsiniz. Chemex 1940’ta icat edilmiştir. Tortu parçacıklarını, yağı gidererek zengin tat ve yumuşak içimli bir kahve sunuyor. Sıcak içeceklerde Espresso, Mocha, Americano, Cocco,  Türk Kahvesi gibi seçeneklerde var. Kahve Limanı Eminönü sunum kahve limanı eminönüSoğuk bir içecek isterseniz Milkshake Çileği deneyin ben sevdim serin serin yanında da pasta çeşitlerinden orman meyveli iyi gidiyor. Yeni bir mekan keşfinde buluşmak üzere ana sayfadan güncel leri de takip edebilirsiniz.

Adres Rüstempaşa Mahallesi, Tahmis Caddesi, Kalçın Sokak, No 9, Fatih,  05321778589  Çalışma saatleri 09:00 – 22:00 Kahve Limanı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato kahve limanı eminönü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here