WORLD CLASS TÜRKİYE FİNALİ , Kokteyl kültürüne kaliteli bir anlayış getirmeyi amaçlayan World Class her yıl düzenlediği yarışmalarla Türkiye’nin en yaratıcı barmenini seçiyor. Bu yıl 3. kez Türkiye’de düzenlenen ve yaratıcılıkta sınır tanımayan barmenlere ev sahipliği yapan World Class, 1-2 Ağustos tarihlerinde International Wine and Spirits Academy’de (IWSA) gerçekleşti. Blue Marlin, Soho House, Vogue, Frankie, Marriott Hotel, Joker19 ve Gekko Cocktail & Whisky’de çalışan barmenler birbirinden özel kokteyllerle ve sunumlarla kıyasıya yarıştı. 2 gün boyunca süren zorlu beş etabın sonunda birincilik ödülünü kazanan Engin Yıldız, Miami’de gerçekleşecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

ENGIN YILDIZ world class tÜrkİye fİnalİ Zorlu etaplarla barmenler sınanıyor

Türkiye finalinin ilk etabında ‘Eyes Wide Shut’ ile saat 11:00’da start alan yarışmanın başlangıç mücadelesinde, barmenler 4 farklı kategoriden ürün tadarak doğru alkollü içkiyi bulmaya çalıştı. Ardından barmenlerin kendilerine özgü tekniklerini yarıştırdıkları‘Renaissance of the Technique’ takip etti. ‘5 in5’ etabı yani barmenlerin 5 dakika içerisinde 5 farklı klasik kokteyl hazırlama mücadelesi ile yarışmanın ilk günü sona erdi.

WORLD CLASS TÜRKİYE FİNALİ KAZANAN world class tÜrkİye fİnalİYarışmanın ikinci günü ‘No Drop Left Behind’ etabı ile başladı ve yarışmacılar mükemmel cin Martini’yi nasıl elde edebildiğini kanıtlamak için hünerlerini konuşturdu. Tüm etaplar ‘Cocktails Undercover’daki esrarengiz ve tiyatral bir çekişme ile son buldu.

Heyecanın zirve yaptığı ve finalistlerin hazırladığı kokteyllerin ardından Türkiye’nin finalisti olarak Engin Yıldız açıklandı. Eylül ayında Miami’de dünya finalistleriyle yarışacak olan Engin Yıldız yenilikçi ve yaratıcı hünerlerini tüm dünyaya leyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here