Kadıköy Şenliği , Kadıköy’de düzenli olarak gösterim yapan tiyatro topluluklarının girişimiyle kurulan Kadıköy Tiyatroları Platformu Ekim ayında Kadıköy’de tiyatro şenliği düzenleyecek.
Kadıköy’de sahnesi olan ve olmayan 40 tiyatro topluluğunun geçtiğimiz yıl tiyatronun sorunlarını paylaşmak, çözüm üretmek ve tiyatro ı adına birbirleri ile dayanışmak için kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu bu yıl 1 Ekim’den başlayarak Kadıköy’de 9 gün sürecek bir şenlik düzenleme kararı aldı. Şenlik boyunca lar ve yetişkinler için oynanacak oyunların yanı sıra dört farklı atölye de yapılacak.
kadikoy-tiyatro-senligi-programi Kadıköy Tiyatro ŞenliğiKadıköy’de yerleşik bir tiyatro kültürü oluşturmayı amaçlayan platform ilk olarak 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Kadıköy’de bir yürüyüş gerçekleştirerek kendini duyurmuştu.
14 Mekân 29 Oyun Şenlik kapsamında 14 farklı mekânda 29 farklı oyun sahnelenecek şenlikte yüzlerce seyirci ile buluşma hedefleniyor. Şenlikte birçok ekip yeni oyunlarının prömiyerini gerçekleştirecek.
30 Eylül Cuma günü saat: 18.30’da Mehmet Ayvalıtaş meydanında müzik, doğaçlama gösterilerle başlayacak olan şenlik 9 gün sürecek. kadikoy-tiyatro-senligi-haritasi Kadıköy Tiyatro Şenliğilerin biletleri performansların gerçekleştirileceği salonların gişelerinden temin edilebilecek ve tüm oyunların biletleri 20 TL’den satışa sunulacak. Yetişkin oyunları tümünün başlama saati ise 20:30 olarak belirlendi.
Çocuklar İçin ücretsiz Oyunlar Şenlikte Çocuk izleyiciler unutulmadı. Çocuk izleyiciler için sahnelenecek oyunların tamamı Kadıköy Belediyesi’nin de katkılarıyla ücretsiz olacak. Oyunların seans saatleri 13:00 ve 15:00 olarak belirlendi. Biletleri tiyatroların gişelerinden temin edebilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here