Uluslararası KısaKes Film Festivali

Uluslararası KısaKes i , Türkiye’deki ulusal ve uluslararası, uzun metraj ve kısa film festivalleri ile yürüttüğümüz işbirlikleri ve iletişim sponsorluklarından bir yenisi olarak, 27-30 Eylül 2016’ta gerçekleşecek, dolu dolu bir kısa film festivali olan Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivalini sizlere duyurmak istiyoruz.

KısaKes, kısa film serüvenine büyüyerek devam ediyor! Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan festival, eylül ayında severleri 101 ülkeden 1470 film arasından seçilen genç yönetmenler ’da buluşturuyor. Festivalde; sinemaseverler hem bu yönetmenlerin filminden oluşan özel yarışma seçkisini, hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes’e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor. Festival sırasında, sinemaseverler Yarışma Seçkisi’ni izlemekle yetinmeyip, filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

uluslararasi-kisakes-film-festivali Uluslararası KısaKes Film FestivaliSinema sektörünün uluslararası yerli ve yabancı önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan ustalık sınıfları, atölyeler ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; Türkiye’nin ilk kısa film mini-marketinde ve kokteyllerde genç sinemacı ve severler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor. Ayrıca festivalin pitching ve proje geliştirme plaformu fikirlerin filmleşmesine de destek veriyor.

30 Eylül Cuma gecesi gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 5 film ve Pitching Platformu katılımcıları sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor. Festival ve ler hakkında daha detaylı bilgi ve akreditasyon kaydınızı tamamlamak için www.kisakes.org sitesini ziyaret edin.

*Aldığınız bilet, festival programında yer alan tüm festival günlerini ve etkinliklerini kapsamaktadır.
*Tüm etkinliklerde Türkçe > İngilizce, İngilizce > Türkçe simültane tercüman yer alacaktır.