PAYLAŞ

Cappadox 2017 tarihleri belirlendi. Müzik, çağdaş , gastronomi ve açık hava programları ile katılımcılarına özgün deneyimler yaşatan Cappadox, bu yıl 18 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kapadokya’da gerçekleşecek.

Alper Aydın, Annika Erikson, Deniz Gül, Erdağ Aksel, Chaupisat Kardeşler, Guillaume Bijl, Halil Altındere, Héctor Zamora, İris Ergül, Karin Sander, Lara Favaretto, Mehmet Ali Uysal, Nermin Er, Serkan Taycan, Yasemin Özcan ve Yaşam Şaşmazer’in Cappadox’a özel ürettikleri, mekâna özgü ve bağlama duyarlı yeni işleri 18 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında Uçhisar, Kızılçukur ve Avanos’ta, Cappadox’un çağdaş sanat programı mekânlarında görülebilecek.

cappadox festivalKüratörlüğünü Fulya Erdemci ve Kevser Güler’in üstlendiği Cappadox 2017’nin çağdaş sanat programı, Kapadokya’nın ve Anadolu’nun ilham verici, katmanlı coğrafyasında, sel eylemin; bu eylem üzerinden “dünyayı yeniden kurmanın” yollarını araştırıyor. Sanatçılar heykelin güncel imkânları ve tezahürleri üzerine yeni deneyler / denemeler yapıyor, heykelin içinde bulunduğu mekânla ve bağlamla ilişkisi üzerine çalışıyor. Deniz Gül, Erdağ Aksel, Guillaume Bijl, Hector Zamora, İris Ergül, Mehmet Ali Uysal, Nermin Er ve Yaşam Şaşmazer kendi heykel pratiklerini bu coğrafya üzerinden tekrar düşünürken, Alper Aydın, Chaupisat Kardeşler ve Karin Sander ise coğrafyaya dair daha performatif öneriler getiriyor. Kapadokya’nın değişik katmanları üzerine araştırmalar yapan Annika Erikson, Lara Favaretto, Serkan Taycan ve Yasemin Özcan da bu araştırmalarını farklı formatlarda izleyicilerle paylaşacak. Halil Altındere’nin çekimlerini kısmen Kapadokya’da gerçekleştirdiği, “Uzay Mültecisi” (2016) de Çağdaş Sanat Programı kapsamında katılımcılarla buluşacak. ler http://cappadox.com dan ulaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın