Fransız sarayında keyifli bir haftasonu etkinliği gerçekleşti. Biletlerin tükendiği Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı ve pastacılık kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcilerini, Türkiye’nin önde gelen pastacılık lezzetlerini ve bu kültürü sevenleri bir araya getiren ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie‘, bu yıl ikinci kez Fransız Sarayı’nda gerçekleştirildi.

patisserie Fransız sarayında keyifli bir haftasonuYeni sürpriz lezzetleri ve sürpriz konuklarıyla her iki ülkenin tatlı, pastacılık ve fırıncılık kültürünü tanıtan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’; dünyanın önde gelen mutfak ları kurumu Le Cordon Bleu’nun, dünyaca ünlü şeflerini ve mezunlarını da konuk etti.

le-cordon-bleu Fransız sarayında keyifli bir haftasonuMisafirleri hemen girişte Londra Le Cordon Bleu mezunu Sinem Ekşioğlu’nun kurucu ortağı ve kreatif direktörü olduğu Five O’clock Patisserie’nin gösterişli standı karşıladı. Hemen yanında Hünkar Lokantalarının 4. Nesil temsilcisi olan Madrid Le Cordon Bleu mezunu Ufuk Ügümü’nün sahibi olduğu Kruvasan markasının çeşitli croissantları büyük ilgi gördü. Ana salonda Le Cordon Bleu İstanbul mezunu Şeyda Tomruk, kurucu ortağı olduğu Art Cafe ile zarif lezzetleri sundu. Paris Le Cordon Bleumezunu Nathalie Stoyanof Suda’nın 5. Jenerasyon Yöneticisi olduğu beyaz fırının da lezzetli ve renkli makaronları göz kamaştırdı. Yine Le Cordon Bleu Paris mezunu, Nicole Restauran’ın şef-sahibi Aylin Yazıcıoğlu kurduğu standın yanı sıra, katılımcılara “Türk esinli Fransız tatlısı: Antep Fıstıklı Milföy” tarifi ile misafirlere etkileyici bir sunum yaptı. ten daha çok fotoğraf tıklayın

fransiz-sarayi Fransız sarayında keyifli bir haftasonu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here