TASARIM BİENALİ , Modern tasarımlara “Dekoratif Fikirler” sunan Alligator Boya, İstanbul Kültür Vakfı (İKSV) tarafından 22 Ekim – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında farklı yaş gruplarından lar ve gençleri ‘Gezenimiz için… hayal et/düşün/tasarla!’ isimli atölye çalışmaları ve programı ile buluşturuyor. Bienal süresince BASF ve ALLIGATOR Boya eş sponsorluğunda Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek birbirinden renkli atölye çalışmaları ile çocuklar yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek için tasarımın bugünkü rolünü sorgulayan, gelecekte daha güzel bir dünya için tasarlamak üzerine düşündüren çalışmalar gerçekleştirecek.

istanbul-tasarim-bienali İstanbul tasarim bİenalİAlligator ELF serisi ürünleri ile yapılacak interaktif atölye çalışmalarına çocuklar ücretsiz olarak katılabilecekler. Farklı yaş grupları için farklı içeriklerde hazırlanan atölye ve etkinlik programı, hafta içi günlerde okul grupları ile gelen öğrencileri, belirli hafta sonları ise aileleriyle birlikte bienali ziyaret eden çocuklar ve gençleri ağırlayacak.

Hafta İçi Eğitim Programları:

Konu: Gezegenin Tasarımı
Giriş: 45 dk. – Tasarım bienali ile ilgili genel kavramların tartışılması
Parkur: 30 dk. – den belirli eserlerin gezilmesi
Atölye: 45 dk. Dünya şeklindeki kürelerin boyalar ile tasarlanması. (Okullar bu tasarlanmış dünya kürelerini dilerlerse okullarında sergileyebilecekler.)

Haftasonu Eğitim Programları:

Konu: Serbest zamanlı atölyeler
Atölye: 11.00 -17.00 saatleri arası – Işıklı masa İstasyonu, tasarım istasyonu, memory kart istasyonu, boyama istasyonu, tasarım küpleri istasyonu olmak üzere düzenlenen beş farklı istasyonda katılımcılar hem yaratıcılıklarını kullanacak hem de kendi eserlerini boyama imkanı bulacaklar.
Atölye çalışmaları ve etkinlik programı hafta içi günlerinde (Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) önceden rezervasyon yaptıran ilkokul ve ortaokul gruplarını ikişer saatlik iki seans halinde, hafta sonları (23 Ekim Pazar/ 29 Ekim Cumartesi / 6 Kasım Pazar / 12 Kasım Cumartesi / 6 Kasım Pazar / 12 Kasım Cumartesi / 19 Kasım Cumartesi) 11.00 – 17.00 saatleri arasında serbest etkinlik kapsamında ise aileleri ile birlikte bienali ziyaret eden çocuk ve gençleri ağırlayacaktır.

Hafa içi okul rezervasyonları için (212) 311 7835 ve (212) 311 7703 numaralı telefondan başvuru yapılabilir.
Ücretsiz yapılacak atölyelerle ilgili detaylı bilgi için: cocukatolyesi@iksv.org

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here