Baldır Sirkeci , Eminönü’ne geldiğinizde Sirkeci taraflarında birşeyler isterseniz Aşir Efendi caddesinde bulunan Baldır Sirkeciye uğrayabilirsiniz. Başlangıç olarak çorba isterseniz 18 saat boyunca pişen baldırdan çıkan et suyu ve eti ile birlikte kısık ateşte pişerken yoğurt yumurta limon suyu ve özel baharatlar ile terbiye edilerek hazırlanan sağlıklı bir lezzet. Etlerle birlikte sunulan ekmekleri kendi üretimleri olup kavrulmuş soğan,patates,kekik,biberiye,fesleğen,zencefil,maya,özel ekşi kaşar,yumurta ve tam buğday unu ile yoğurulup pişiriliyor. Üstüne sızma zeytinyağı sürülüyor.

baldir_sirkeci Baldır SirkeciBaldır ,Dananın arka bacaklarının üst kısmı ile kuyruğunun bir kısmından elde ediliyor.Özel bir teknik ile  düşük sıcaklıkta 18 saat pişiriliyor. Özel baharat ve soslarla hazırlanan BALDIR, %100 dana etinde yapılıyor.BALDIR ’ın ekmeği de özeldir; içinde patates ve kavrulmuş soğan, taze baharatlar ve tam buğday unu ile yoğrulup bu lezzet için özel olarak hazırlanmış ekmeğini de seveceksiniz. Tamamlayıcı olarak çubuk turşu ,kaşık salata,közz alabilirsiniz.

baldirami Baldır SirkeciHanımların daha çok beğendikleri Baldırami ise, pişirme yöntemi ile bir etin nasıl a dönüşebileceğinin en güzel örneği. 15 gün boyunca kaya tuzunda bekletilen et (antrikot ya da kol altından elde edilen) daha sonra 120 derecelik fırında kışın yaprağını döken ağaç odunlarının dumanı ile 24 saat süre ile pişirip.  Kürleme ve Tütsüleme yöntemi ile kendine has ekmeğinin içinde Baldırami sosu ile birlikte servis ediliyor. Baldırami Türkiye’de ilk olarak Baldır tarafından yapılmış.

baldirin-burgeri-2 Baldır SirkeciBaldırın burgeri ise yeni nesil et deneyimine uygun olarak hamburger efsanesini yeniden şekillendirmişler.Sunumu, malzemeleri, eti ve ekmeği ile daha önce tatmadığınız bir tada hazır olun. Cheddar peyniri ile servis ediliyor. aman-diyim Baldır SirkeciAman Diyim ise Dana bonfileden özel marinasyonunda 1 hafta bekletilip ızgara üzerinde kendine has baharatları ile pişirilir , Son olarak üzerine peynir sos eklenir. Baldıra has ekmeği ile servis ediliyor. daldir Baldır SirkeciDaldır ise luğumuzda o güzel insanların yaptığı gerçek sosisi özlemiş seniz ve Daldır tabağını tadabilirsiniz. Bildiğiniz bütün sosislerin ötesinde içinde hiçbir katkı maddesi bulundurmayan günlük hazırlanan gerçek Sosis’dir. Özel baharatlı patates ve özel soslarıyla servis ediliyor.

Adres: Hobyar Mahallesi, Aşir Efendi Caddesi, İmar Han, No 15/A, Fatih,  0212 5222537   Baldır Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato Baldır Sirkeci

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here