Sahrap Restaurant Asmalımescit , Anadolu mutfağını merak edenler için gidilebilecek yerlerden burası Sahrap Soysal’ın Anadolu’nun tüm şehirlerini dolaşarak edindiği bilgilerinden oluşturduğu menüsünde lezzetli bir öğle,akşam yemeği için tercih edebileceğiniz yerlerden, mekana metro ile şişhane durağında inip yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Mekanın iç tasarımı ferah , bahçe bölümü en çok ilgi gören yer, içerideki çoğu obje Sahrap hanımın kendi özel arşivinde yer alan aksesuarlardan oluşuyor. İki katlı olan mekânın üst katı toplantı leri için düşünebilirsiniz.

Sahrap pera menü

Menüsünü incelediğimizde ilk göze çarpanlar mezeleri oluyor. atom sahrap restaurant asmalımescitAtom-Acılı yoğurt meze kültürünü yaratıcıları olan Rumların Tri Kafteri dedikleri acılı yoğurdunu denemelisiniz. Kuru domatesli çingene salatası ise Aydın’ın kuru domatesinin Akhisarın zeytinyağı ve peynir ile buluşmasından oluşuyor.Mercimek dondurması ise Antalyanın çok eski bir yörük yemeği olarak menüde yerine almış karamelize soğanve rezene tohumlarıyla lezzetlendirilmiş.Acılı kelebek patlıcan ise patlıcanın acı biber domates sosla buluşması. Antakya’nın cevizli köftesi bulgurlu,nar ekşili ve baş biberli sunuluyor , Topik ise Madam Despinanın sofrasından gelen bir ermeni yemeği olarak başlangıç olarak seçebileceğiniz mezelerden.

Ana yemekte ise balık tercih etmek isterseniz Levrek şaşlık kömür ızgarada soğanla şişlerde pişirilip lezzetli bir tat yaratırılmış, et sevenler için önerim Kuzu incik tandır taze sebzeler ve baharatların fırında ağır ağır pişirilip inciği Anadolu usulü sebzeli şehriye pilavıyla sunuluyor. Tatlı olarak ise Kıbrıs tatlısını ya da Sahrap’ın özel tarifi ile hazırlanan Havuç dilim baklavayı tadabilirsiniz.

Sahrap Restaurant Asmalımescit

Asmalımescit Mahallesi, General Yazgan Sokak, No 13/A, Beyoğlu,  0212 2431616