Ahududu oyunu , Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, “Ahududu” adıyla usta cu Nedim Saban tarafından yeniden derlenerek seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesini anlatıyor. Oyundaki ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor.

Melek Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye dönüyor. Oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu var. Nedim Saban da bu oyunda, deli tiplemesiyle yıllar sonra, tiyatronun perde arkasından perde önüne geçiyor.

Ahuhudu oyunu 🎭@tiyatrokare1992 @gezginnerede @cemmguler @diclealkan @halimercan @ozguryetkinoglu @nedimsaban @bilents #gezginnerede #Ahududu #ahududuoyun #ahududukomedi #tiyatrokare #yenioyun #sunakeskin #melekbaykal #nedimsaban #cemgüler #halimercan #diclealkan #birolengeler #özgüryetkinoğlu #bülentseyran Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, “Ahududu” adıyla usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından yeniden derlenerek seyirciyle buluştu.Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesini anlatıyor. Oyundaki ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor. AHUDUDU Oyun Künyesi Yazan: Joseph Kesselring Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban Dekor Tasarımı: Barış Dinçel Kostüm Tasarımı: Günnur Çaras Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğancı Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Bülent Seyran/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkinoğlu

A video posted by gezginnerede (@evrimincesu) on

AHUDUDU Oyun Künyesi
Yazan: Joseph Kesselring
Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban
Dekor Tasarımı: Barış Dinçel
Kostüm Tasarımı: Günnur Çaras
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğancı
Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Bülent Seyran/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkinoğlu

Ahududu oyunuOyun Takvimi: AHUDUDU
2 OCAK PAZARTESİ SAAT:20:30 KOZYATAĞI KÜLT.MERK.
7 OCAK CUMARTESİ SAAT : 21:00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
8 OCAK PAZAR SAAT:15:30 KENTER TİYATROSU
12 OCAK PERŞEMBE  SAAT :20:30 CADDEBOSTAN KÜLT.MERK.
14 OCAK CUMARTESİ SAAT:16:00 20:30 İZMİR A.K.M
18 OCAK ÇARŞAMBA SAAT:20:30 ATAKÖY YUNUS EMRE
20 OCAK CUMA SAAT:20:30 MOİ SAHNE
21 OCAK CUMARTESİ SAAT : 21 00 PROFİLO
22 OCAK PAZAR SAAT:18:00 KADIKÖY HALK EĞİT.
28 OCAK CUMARTESİ SAAT:20:30 KADIKÖY HALK EĞİT.
4 ŞUBAT CUMARTESİ SAAT:21:00 PROFİLO
5 ŞUBAT PAZAR SAAT :16:00 PROFİLO
10 ŞUBAT CUMA SAAT:20:30 KOZZY KÜLT.MERK.
19 ŞUBAT PAZAR SAAT:18:00 KADIKÖY HALK EĞİT.
25 ŞUBAT CUMARTESİ SAAT:21:00 PROFİLO
11 MART CUMARTESİ SAAT:21:00 PROFİLO
18 MART CUMARTESİ SAAT:20:00 ŞİNASİ SAH.
19 MART PAZAR SAAT:16:00 ANKARA ŞİNASİ SAH.
1 NİSAN CUMARTESİ SAAT:20:30 İZMİR A.K.M
2 NİSAN PAZAR SAAT:16:00 İZMİR A.K.M

1 YORUM

  1. Ahududu oyununu İBB Şehir Tiyatrolarinda sahnelediği zaman defalarca izlemiştim. O zamanki kadrosuyla usta duayen Suna Pekuysal Ani İpekkaya ve Cem Davranın yorumuyla sahnelenmisti. Şimdi tekrar izleyici ile bulusacagini öğrendiğim Ahududu oyununa biletim aldım. Bakalım bu yeni kimya ile bizleri nasıl bir uyum ve Kimya bekliyor. Sabırsızlıkla bekliyorum. İyi seyirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here