PAYLAŞ

Nisan ayında ne yapsam , diyenlere şimdi den ajandaları için gezginnerede önerilerini sunuyorum, Belki bir te karşılaşıp tanışırız. etkinlik eklendikçe güncellenecektir.

Türkiye’nin dört bir yanından en lezzetli mezeler Boğaz’ın enfes manzarasıyla Ortaköy Feriye Palace’ta, Yeniden Meze i’nde

Usta şefler ve gastronomi uzmanlarını bir araya getiren yeni nesil meze festivali Yeniden Meze, 22 Nisan’da Ortaköy Feriye Palace’ın eşsiz manzarasında gerçekleşiyor. Sokak mezelerinin, ara sıcakların, deneyim atölyelerinin, söyleşilerin ve meze kültürüne dair her şeyin bir araya geldiği bu eşsiz deneyime tüm meze severleri bekliyoruz.

Bilet alım : https://www.mobilet.com/event/yenidenmeze-1335-e30d#more

Meze atölyeleri, keşif, muhabbet…
Türkiye’nin yedi bölgesinden festivale katılacak olan önemli yerel şefler, kendi coğrafyalarına özgü tadları mezeseverlerin beğenisine sunacak. Gastronomi dünyamızın tanınmış şefleri ise özenle seçilmiş lezzetleri paylaşmakla kalmayıp katılımcılarla mezelere ve gastronomiye dair koyu bir muhabbete dalacaklar.

Mezeye dair her şey…

Ara sıcakların da tadılacağı Yeniden Meze’nin söyleşi bölümünde önemli gastronomi uzmanları yer alacak. Şeflerle düzenlenecek olan meze atölyelerinde ise, meze kültürünün ve meze sofralarının incelikleri anlatılacak.

Bilete dahil olanlar :

İki adet yerli içecek

Sınırsız meze

Workshoplar

Söyleşiler

Söyleşiler

ANADOLU’DA ÇİLİNGİR SOFRALARI MEZELERİ : İlker Ayrık ,Nilhan Aras , Nazlı Pişkin , Erdir Zat

Unesco Korumasındaki Antakya ve Gaziantep Mutfağında Meze: Ferhan lu , Lale Kuseyri , Özden Özsabuncu ,Mehmet Başkaya

Workshoplar

YENİ NESİL ÇİLİNGİR SOFRALARI MEZELERİ: Cihan Kıpçak – Üryan Doğmuş – Zafer Oylan

EGEDE ÇİÇEK MASADA MEZE : Didem Şenol – Levon Bağış

EVDE MEZE ATÖLYE ÇALIŞMASI MEZELERİ: Hazer Armani-Mehmet Başkaya

1 YORUM

Bir Cevap Yazın