86’d Deli Sandwiches , Etilerde sıcak samimi bir butik sandviç dükkanı burası. İki hanım efendi işletiyor Amerika’da aldığı mutfak eğitimi sonrası Etiler’de ortağı Ferhan Çetintaş’la birlikte bu küçük dükkanı açan Birce Kostem güler yüzü ile buranın hikayesini paylaştı. Sandwich ağırlıklı menüde ekşi mayalı ekmek kullanılıyor. 86'd deli sandwichesAmerika’da sıklıkla kullanılan bir mutfak terimi olan “86’d” (eighty-sixed) ‘nin anlamını merak ettiğinize eminim, yemeğin tükendiği anlamına geliyormuş menüde yer alan bir şey kalmamışsa sonuna ekleniyor. Biscuit burgers threesome kalmadığında mutfaktan “Biscuit burgers threesome Eighty-sixed”  diye bir ses duyuyorsunuz başka bir tercihte bulunmak tekrar menüye bakıyorsunuz. 🙂 86’d Deli Sandwiches’de sandwich’ler 120 ve 180 gr’lık seçenekler ile sunuluyor. Başlangıç olarak günün çorbasını tercih edebilirsiniz bizim gittiğimizde çorba olarak Kereviz & Ceviz çorbası bulunuyordu kıvamı tam istediğim tarzda idi sağlıklı bir tercih olacaktır. Salatalarda ise tattığım Kinoa fırınlanmış Brüksel lahanası iyi bir seçim olacaktır. (Kinoa,beluga mercimeği,fırınlanmış brüksel lajanası,kabak çekirdeği ve Akdeniz yeşillikleri,limonlu tahin sos ile servis ediliyor.)

Sandviçlerde ise en çok 86’d BBQ & Cheese en beğendiğim oldu. Özel reçetelerinde kürlenmiş 120 gr dana eti,özel sosla,emmental peyniri,soğan ve marul,özel ekşi maya sandviç ekmeğinde sunuluyor. Ayrıca 86’d Mustard , 86’d Humus , 86’d Reuben bulunuyor. İçecek olarak da kendi üretimleri mevsim limonatasını tadın bence. Paket servisi de bulunuyor.

86’d Deli Sandwiches nasıl gidilir

Adres :Etiler Mahallesi, Seher Yıldızı Sokak, No 22, Beşiktaş,                               86’d Deli Sandwiches tel: 0212 9002633 dahili:38286’d Deli Sandwiches Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato 86'd deli sandwiches

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here