Cafe Barbera , artık Bağdat Caddesinde leri ile kendinden söz ettirecek yeni bir mekana daha kavuştu. 1870 ‘de Güney İtalya’da başlayan macera Domenico Barberanın ‘Cafe Barbera’ adını verdiği kahvehanede her gün taze olarak kavrulmuş ve öğütülmüş kahvesini meraklı tutkunlara sunmaya başlaması ile günümüze dek devam ediyor. cafe barbera145 yıldan beri Avrupa’nın en eski kahve üreticilerinden biri olan ‘Barbera’ aynı adı taşıyan ailenin beş nesilden beri verdiği emekle gerçek İtalyan usulü kahveyi sunan marka dünya’nın en seçkin yedi yetiştirici bölgesinden itina ile seçilmiş kahve çekirdeklerini ağır ve sabırlı kavurma teknikleri ile bir a ve lezzet şölenine dönüştürüyor. İlk şubelerini Bağdat caddesinde açan işletmede sabahları ile başlayan servis de, öğlen giderseniz ana lerde önerilerim şefin köftesi (ızgara köfte,patates röşti,Kınoa tabbule ve yoğurt ile) ve Pancar Rızottolu Bonfile olacaktır. (200 gr Bonfile dilimleri,pancarlı Rızotto,Kremalı mantar sos ve kızarmış patatesle) yanında salata olarak Tabbule sağlıklı bir seçim olacaktır. (Yeşil yapraklar,ızgara hellim peyniri,kınoa,maydonoz,nane,nar ekşisi,zeyinyağ sos,nar taneleri ile). Pizzalarda ise tatmanızı önereceğim Margherita olacaktır domates sos, Mozzarella peyniri, fesleğenle sunuluyor isterseniz gerçek manda mozzarella peynirli ilaveli Margherita Di Buffaloda seçenekler arasında. Tatlılara gelirsek orman meyveli pasta,tiramisu, sporcular için Chia ,havuçlu kek gibi seçenekler var.

Kahve çeşitleri sayarsam epey uzun sürer 🙂 başlıca birkaç tanesini söylemek gerekirse, sadece Cafe Barbera’da tadabileceğiniz Brasiliano özel aroması ile gerçek bir İtalyan kahvesi. Nutella,kakao ve aromatik kahvenin benzersiz uyumu Barattoli Nuteletta ise diğer bir efsane. Soğuk kahvelerde Espresso Freddo (italyan Espresso,Buz küpleri,esmer şeker),Cappuccino Frappe (İtalyan Espresso,esmer şeker,az yağlı süt ve buz küpleri) Sıcaklarda ise Caffe Mocha,Caramel Maccihiato, Aromalı Cappuccino gibi birçok seçenekler var her gelişiniz de bir tanesini denemeli ben genel de öyle yapıyorum.

cafe barbera

Cafe Barbera nasıl gidilir

Adres: Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 226, Kadıköy,                    Cafe Barbera tel: 0216 3850200Cafe Barbera Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato cafe barbera

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here