ataşehir Belediyesi 9. i” başlıyor. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festivalde; oyunlar, atölyeler, söyleşiler ve ler tiyatro meraklılarını bekliyor.

*16 Mart tarihinden itibaren MSKM’deki oyunların biletleri MSKM Gişe’den, diğer oyunların biletleri ise ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden temin edilebilecek.

*Festival boyunca bir kişi en fazla iki oyuna bilet alabilir.

*Atölyeler için kontenjanlar sınırlıdır. Kayıtlar ilgili birimde, etkinliğin yapılacağı tarihten bir hafta önce başlar.  *Yaş sınırlaması uygulaması vardır.

19 Mart’ta yapılacak galada, festivalin onur konuğu Zihni Göktay’a ithafen belgesel gösteriminin yanı sıra “75. Yaşında İsa Çelik’in Objektifinden Tiyatro Dünyası” Sergisi ve açılış i gerçekleştirilecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk tiyatrosunun değerli isimlerini tiyatroseverlerle buluşturacak festivalde, oyunların biletleri ücretsiz olarak “Bir Kitap, Bir Bilet” kampanyası kapsamında dağıtılacak. Bilet bedeli olarak bağışlanan kitaplarla, Anadolu’daki ihtiyaç sahibi okullara ve “Bu Takside Kitap Var” kampanyasına destek olunacak.

Festival kapsamında onlarca tiyatro oyuncusuyla ataşehir, bir merkezine dönüşürken; Müjdat Gezen, Rıza Kocaoğlu, Emre Altuğ, Bülent Çolak, İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin ataşehirlilerle buluşacak isimlerden bazıları…

Festivalin söyleşi bölümünde ise tiyatro duayeni Zihni Göktay, Okan Bayülgen, İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’la sanat dolu sohbetler gerçekleştirilecek.

Festival 23 Mart Cuma akşamı Bernard-Marie Koltès’in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunuyla açılacak. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun saat 20.30’da başlayacak.

24 Mart Cumartesi akşamı Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından oluşan ve Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan “Azizname” izleyici karşısında olacak. ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde sahnelenecek oyun saat 20.30’da başlayacak.

25 Mart Pazar akşamı Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek “Naaş-ı Muhteremler” isimli oyun izleyiciyle buluşacak. Yaşlı bir çiftin hayatının, günün birinde mafyadan kaçan bir adamın gelmesiyle aniden değişmesini anlatan bu oyun MSKM’de saat 18.00’da başlayacak.

Dünya Tiyatrolar Günü’nde 27 Mart Salı akşamı ise Kandemir Konduk ve Müjdat Gezen’in yazdığı “Artiz Mektebi” isimli oyun Ataşehirli izleyicilerin karşısında olacak. Başrollerini Müjdat Gezen, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık ve Betül Demir’in oynadığı oyun, bir konservatuvarda geçen komik olayları anlatıyor. Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde sahnelenecek oyun 20.30’da başlayacak.

Festivalde Sanat Tiyatrosu tarafından 28 Mart Çarşamba akşamı “Bir Valize Ne Sığar ki…” isimli oyun sahnelenecek. MSKM’de saat 20.30’da başlayacak oyun, mübadele yıllarında birkaç parça eşyanın sığdırıldığı bir bavulla anavatanlarını terk etmek zorunda kalan göçmenlerin ‘arada kalmışlık’ ruh hallerini ve ‘anavatan’ özlemlerini anlatıyor.

30 Mart Cuma akşamı Tiyatroadam’ın sahneleyeceği “İntiharın Genel Provası” isimli oyun, Tiyatroadam’ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla izleyenleri sürprizlerle dolu bulmacaya, gizemli maceraya ortak ediyor. MSKM’de sahnelenecek oyun 20.30’da başlayacak.

devamı öteki sayfada

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here