İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri Cuma kaçamağında rota Bolu idi , Bolu Belediyesi ve Yeniçağ Profesyonel Aşçılar derneği ve Elif Çıtak şefimin daveti üzerine Bolu kent meydanında gerçekleşecek olan 3. İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri için blogcu dostlarla kara yolu ile Bolu’ya doğru yola çıktık. İzzet baysal uluslararası mutfak günleriİlk durak Bolu Berceste Restaurant idi burada yeşilliğin içinde serpme nızı yapabilir mini hayvanat bahçesinde larınız ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Hamakta bir fotoğraf çekmeden ayrılmayın. 

Bolu Berceste Restaurant nasıl gidilirBolu Berceste Restaurant adres: D-100 Karayolu üzeri Darıyeri Hasanbey Köyü mevki Boludağı, 81900 Kaynaşlı/Düzce

İzzet baysal uluslararası mutfak günleriBolu kent meydanında gerçekleşen te 36 ülkeden gelen yabancı jüriler ve Türkiye’nin dört bir yanından işinde en iyi olan profesyonel Şeflerin yer aldığı jürileri ile 450 yarışmacının yarıştığı aşçılar inde , Bolu Belediyesi Başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu bizlere festivalin gelişim sürecini anlattı her sene ilginin büyüdüğünü, bunun için tüm destek veren kuruluşlara teşekkürlerini iletti. Ukrayna, Romanya, Mısır, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye’den 450 yarışmacının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte  yarışmacılar,tavuk,balık,kuzu,sığır ve dana eti, makarna, tatlı, Osmanlı mutfağı,yöresel ,lise ekibi gibi farklı kategorilerde yarıştılar. Etkinlik şehir merkezinde olduğu için merkezdeki tarihi yerleri de gezebilme fırsatım oldu.   İzzet baysal uluslararası mutfak günleri

Bolu Han ve Hamam bakımından zengin Yukarı Taşhan Bolu merkez Büyük Cami mahallesinde bulunan Taşhan, 1804 yılında Abdullah Ağa tarafından yaptırılmıştır. Orta Hamam 1389 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Çifte hamam tarzında yapılan hamamın iç mekanlarında zengin süslemelere yer verilmiştir. Bolu’da bulunan Büyük Cami (Yıldırım Beyazıt Cami), Kadı Cami, Saraçhane Cami, İmaret Cami, Ilıca Cami, Ilıca Cami, Süleyman Paşa Cami, Yıldırım Cami, Kanunî Cami, Yukarı Tekke Cami, Eskiçağa Yıldırım Cami görülmeye camilerden. Bolu Müzesi merkezde Müzede Osmanlı, Frig, Urartu, Lidya, Grek, Roma ve Bizans dönemlerine ait arekolojik buluntular ve Bolu geleneksel el larına ait eşyalar leniyor.  

Akşam yemeği ve harika fotoğraflar içinde Gölcük tabiat parkına yola koyulduk. Bolu/Gölcük bir kere geldiğinizde bir daha hep gelmek isteyeceğiniz dünyadaki eşsiz yerlerden , Gölcük bir vadinin içine gizlenmiş hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz veya boluya geldiğinizde uğramadan gitmemeniz gereken nadide bir doğa harikasıdır. GÖLCÜK Boluya 15 dakika, ve ya 2 saat uzaklıkta.

Gölcük Tabiat Parkı nasıl gidilir

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here