Yeni sezon kravatlarda çiçekli desenler moda

Kravat desenleri, bir kravatın görünümünü ve onu kullanan kişinin imajını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Doğru desen kullanımı, arzuladığınız imajı elde etmenin en kolay yollarından biridir. Kravat desenleri, erkek modasına hâkim olan akımlara ve mevsimlere göre değişen bir husustur. Örneğin kış aylarında çizgili kravat gibi düz ve sade desenler ile soğuk renkler daha sık kullanılır. Yaz aylarında puantiyeli kravat modelleri gibi desenler ile canlı renkler tercih edilir. Bahar aylarında ise, bu mevsimin tüm canlılığını yansıtan desenler ile renkler görülmeye başlanır. Çiçek motifi ve çiçek desenli kravat modelleri, bu durumun en güzel örneğidir. Gerçekten de, bahar aylarında çiçekli kravat modelleri her erkeğin gardırobunda görülmeye başlanır.

Çiçek desenli kravat modelleri

Çiçek desenli kravat modelleri, isimlerinden de belli olduğu üzere çiçek motiflerinin kullanıldığı kravatlardır. Bu çiçeklerin şekli ve büyüklüğü, modelden modele değişir. Örneğin yüzey alanı dar olan ince desenli kravat modellerinde az sayıda ve sade çiçek desenleri kullanılır. Klasik kravat modelleri ise, daha büyük ve ayrıntılı motiflerin kullanılması için yeterli düzeyde geniştir. Elbette, giyim tarzınız da bu bakımdan dikkate alınmalıdır. Klasik takım elbiseler tercih ediliyorsa, klasik kravatlar kullanılsa dahi sade ve küçük çiçek motiflerinin kullanılması daha uygun olacaktır.

 

Çiçek desenli kravatlarda Sade Kravat kalitesi

Çiçek desenli kravat modelleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus da, renk uyumluluğudur. Yani çiçek deseni ile kravatın zemin rengi birbiri ile uyumlu olmalıdır. Ancak uyumluluğun benzerlik anlamına gelmediği unutulmamalıdır. Tam aksine, birbirine zıt renkler çoğunlukla en uyumlu görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Bordo – lacivert, siyah – beyaz gibi renk tonları, bu duruma verilebilecek güzel bir örnektir. Ancak renk uyumluluğu yakalanmışsa çiçek desenli kravat modelleri kendilerini ortaya koyabilecek ve dikkat çekmeyi başaracaktır. Sade Kravat, çiçek desenli kravat modellerini en uyumlu renk tonlar ve üstün bir üretim kalitesiyle imal edip, uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır. Sektördeki onlarca yıllık deneyimimiz, sizlere daima en iyisini sunmamızı sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here