Enka Kültür Müzik Buluşmaları , Şehrin temposunu artıracak 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, sanatıyla kendini dünyaya kabul ettirmişENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçısı Fazıl Say’ın piyano resitali ile 10 Ekim Salı günü başlayacak. Türkiye’nin genç yeteneklerinden, 14 yaşındaki piyanist Emir İlgen; Bach, Beethoven, Chopin ve Debussy’nin eserlerinden oluşan bir program ile 17 Ekim Salı günü lerin ikinci konuğu olacak. Buluşmalar, 24 Ekim Salı günü gerçekleşecek Mirkelam i ile devam edecek. 20 yılı aşan kariyerini kutlayan Mirkelam; yeni şarkılarının yanı sıra unutulmayan parçalarından oluşan ve ENKA’ya özel hazırladığı bir repertuvar ile sahne alacak. 31 Ekim Salı akşamı, ’nın ilk ve tek kadrolu profesyonel sanatçılarından kurulu özel oda orkestrası olan Orkestra Akademik Başkent, şef Ertuğ Korkmaz yönetiminde  ve dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın ortak performansı ile Ekim ayına nokta koyacak.

Tango Ritimlerinden Altın Şarkılara Dopdolu Bir Kasım

Enka Kültür Sanat Müzik BuluşmalarıKasım ayına Tango ritimleri ile merhaba diyecek buluşmalara, 7 Kasım Salı akşamı tango müziğini bambaşka ve yepyeni bir bakış açısıyla  yorumlayan PIATANGO ve Jülide Özçelik konuk olacak. Konserler, 19 Kasım Pazar günü düzenlenecek veBarış İçin Müzik Orkestrası’nın konuk olacağı geleneksel Neşeli Pazarlar etkinliği ile devam edecek. Tüm ların ücretsiz olarak izleyebileceği konserin ardından ENKA Sahnesi 21 Kasım’da, Türkiye’nin uluslararası lerde en çok davet alan, en uyumlu ve aynı zamanda da en eğlenceli dörtlüsü Borusan Quartet ile piyano virtüözü Gökhan Aybulus’u ağırlayacak. 28 Kasım Salı akşamı piyanist Burçin Büke ve solist Seran Bilgi’nin klasik müzik, caz, tango, müzikleri ve müzikalden oluşan “Dört Bir Yandan” projesi, dinleyicisiyle buluşacak. Kasım ayı etkinlikleri, Türk pop müziğinin efsane ismi Enka Kültür Sanat Müzik BuluşmalarıErol Evgin’in  “Altın Şarkılar”ından oluşan ve özel orkastrasıyla sahne alacağı akustik performansıyla son bulacak.

Boğaziçi Caz Korosu ile Erken Yılbaşı Kutlaması

ENKA Kültür Sanat, sezonun kapanış etkinliğinde ise erken yılbaşı kutlaması niteliğinde bir performansa ev sahipliği yapacak. Dünyanın en seçkin koro müziği platformlarında sahne almış, dünya şampiyonluğu da dahil olmak üzere sayısız ödül ve birincilik kazanmış Boğaziçi Caz Korosu, bünyesindeki tüm topluluklarla 25 Aralık Pazartesi akşamı şef Masis Aram Gözbek yönetiminde ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda eşsiz bir konsere imzasını atacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm konserler, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda saat 20.30’da; 19 Kasım Pazar düzenlenecek Neşeli Pazarlar etkinliği ise saat 11.30’da gerçekleştirilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here