Uluslararası Edebiyat ve i 3 – 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu sene 10. yaşını kutlayacak olan kadim kentin güzide festivali, yine büyülü mekânlarda yapılacak lerde dünyanın ve yurdun birçok coğrafyasından şehrimize gelen değerli edebiyatçıları İstanbullularla buluşturacak.

10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali – Açılış Töreni

Saat: 19.00 Yer: Grand Pera

Halka açık ve ücretsiz bir şekilde Grand Pera’da gerçekleştirilecek açılış töreninde sahne alacak Senem Diyici, performansıyla geceye katılan edebiyatseverleri büyüleyecek.

Bu sene 10. yaşını kutlayacak olan Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali, yine kadim şehrin güzide mekânlarında gerçekleştirilecek etkinliklerde şiir ve edebiyata daha #yakındanbak‘mak isteyen İstanbullulara unutulmaz bir hafta yaşatacak. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından kente gelen edebiyatçıları İstanbullularla buluşturacak olan köklü festivalin Grand Pera’da gerçekleştirilecek büyülü açılış törenine davetlisiniz.

Şiir okumalarının yapılacağı ve tüm katılımcıların buluşacağı şairane geceyi, müzisyen Senem Diyici performansıyla renklendirecek.

Senem Diyici
Kariyeri boyunca dünyanın birçok coğrafyasında 2600’ün üzerinde veren Senem Diyici, çalışmalarında caz ve Türk müziğini harmanlayarak müzik dünyasında kendine özgün bir yer edindi.

Şiir Okuması
Alexandru Bulucz, Almanya
Charlotte Van den Broeck, Belçika
Hajnal Csilla Nagy, Macaristan
Maarten Inghels, Belçika
Maria Sevilla, İspanya
Şehriyar del Garani, Azerbaycan
Sonnet Mondal, Hindistan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here