Mövenpick Hotel Istanbul , AzzuR Restaurantta tatma fırsatı bulduğum “bistro” ve “gastronomi” konseptlerinden oluşturduğu “Bistronomi” menüsünü , 20 Ekim – 20 Kasım 2017 tarihleri arasında dünya üzerindeki tüm otellerinde beğeniye sunuyor.

🔊 “Bistronomi” kavramı 1990’lı yıllarda, “haute cuisine” (yüksek mutfak) eğitimi almış genç ve yaratıcı bir grup Fransız şefin klasik Fransız lerini yeniden yorumlayarak, bu lezzetleri rahat bir ortamın hakim olduğu bistro tarzı yeni restoranlarda sunması ile başlamış. 🍽Bistronomi menüsünde; Nisuaz salatası, “Plateau de Fruits de Mer” (deniz mahsulleri tabağı), “Moules Marinières” (sarımsak ve tereyağlı midye), “Cabillaud à la Bordelaise” (morina balığı filetosu), “Pot au Feu à la Bourgeoise” (dana yahni), “Pot au Feu Végétarien” (sebze yahnisi) ve dana “Cordon-bleu” yer alıyor. Yemeğin ardından çikolatalı “Café Gourmand” tatlısını da deneyebilirsiniz. Benim en beğendigim ana yemekteki Cordon-blue au comte oldu sosu ile harika bir tat oluşturuyor. Yemekler Chef Giovanni Terracciano ve ekibi tarafından hazırlanıyor.

📖 📞Fransız mutfağının evrimini keşfetmek için 0212 319 29 29’dan Mövenpick Hotel Istanbul’u arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Mövenpick hotel istanbul nasıl gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here