Şişli Belediyesi, Şubatın ilk haftasında, iki oyunu ve bir söyleşiye ev sahipliği yapacak. ler Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi ile Nâzım Hikmet Kültür ve Evi’nde gerçekleşecek.

Şişli’de sahnelenecek oyunların ilki Suzudil Boşluk Tiyatro Grubu tarafından sahneye konulan ‘Boşluk’ isimli tiyatro oyunu olacak. Erdoğan Sarıgül’ün yazıp yönettiği oyun, “delilik” kavramını farklı bir bakış açısıyla sahneye taşıyor.

Şubat ayının ikinci tiyatrosu, Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet’in ölümünün 54. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği ‘Yaşamaya Dair’ oyunu olacak. Nâzım Hikmet’in destansı hayatının sahneleneceği oyunda, şairin Bursa Cezaevi’ndeki yaşamı, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusu, sürgün yılları, vatan hasreti piyano ve viyolonsel eşliğinde seyirci ile paylaşılıyor. Tiyatroda, sevilen oyuncu Tülay Günal da rol alıyor.

Şişli Belediyesi, şubat ayı kültür sanat etkinliklerine bir söyleşi ile devam edecek. 8 Şubat’ta Edebiyatçı ve İletişim Eğitmeni Mario Levi’nin gerçekleştireceği söyleşide, ’da Yazar Olmak’ konusu tartışılacak.

Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’ndeki etkinliklere 0212 231 39 16, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’ndeki etkinliklere 0212 708 87 37 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabiliyor.

Etkinlik takvimi  06 Şubat Salı 19.30 – Boşluk / Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi

07 Şubat Çarşamba 20.00 – Yaşamaya dair / Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi

08 Şubat Perşembe 19.30 – Mario Levi söyleşisi / Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi

Adres: Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi: 19 Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Caddesi, No:168 / Şişli

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi: Halide Edip Adıvar Mahallesi, Darülaceze Caddesi. No: 9/1-1 / Şişli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here