Lalezar meyhanesi , Hilton Bosphorus’un en gözde mekanlarından biri olmaya aday Lalezar, meyhane konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Otelin açıldığı ilk yıllarda Şark Köşesi olarak düzenlenen, zamanla bara dönüşen mekan şimdilerde meyhane konseptiyle hayat buluyor.

Lalezar Meyhane’nin menüsü de meyhane atmosferine en uygun lezzetlerden oluşuyor. Muhammara, Mütebbel, Zeytinyağlı ve Narlı Zahter Salatası gibi meyhane kültürünün başı çeken soğuk mezelerinin yanında Karides Güveç, Acı Biberli Edirne Tava Ciğeri ve Kalamar Tava’nın bulunduğu menü, Hilton’a özel Hatay usulü Oruk ve Humuslu Zahter ile Sote İşkembe gibi özel tatları da içinde barındırıyor. Ana menüsünde denizden ve karadan lezzetleri ayrı ayrı sınıflandıran mekan, deniz levreğinden palamuta; kılıçbalığından mersin karidesine; kebaptan şaşlığa kadar geniş bir lezzet seçkisi sunuyor. Tatlı menüsünde ise meyhane kültürünün olmazsa olmaz lezzetleri arasındaki İrmik Helvası, Fıstıklı Baklava ve Haşhaşlı Yoğurt Tatlısı, Lalezar’ın baş şefinin özel yorumu ile sunuluyor. Menüye ek olarak, her gün değişen ve mekandaki kara tahtadan takip edilebilen şefin özel spesiyali farklı bir lezzet deneyimi olarak göze çarpıyor.

Yenilenen konseptiyle meyhane kültürü sevenlerin popüler mekanlarından biri olmaya aday Lalezar Meyhane, haftanın her günü, 19.00 ile 24.00 saatleri arasında lezzet düşkünü misafirlerini bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here