17. !f Bağımsız ler i

Bağımsız nın kraliçesi Greta Gerwig’in yönettiği, Time Out’un “Etkileyici bir şekilde gençliğin ritmiyle kanat çırpan bir güzellik” sözleriyle övdüğü, eleştirmenlerce Yılın Filmi seçilen “Lady Bird / Uğur Böceği”, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’un Açılış Gecesi’nde seyirciyle buluşacak. Rotten Tomatoes’ta “Tüm zamanların en iyi filmi” unvanına da ulaşan film, Oscar yarışının da en güçlü adaylarından sayılıyor.

Dünyada ilk kez 9 yıl önce !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali tarafından başlatılan ‘alternatif film dağıtım ve paylaşım’ projesi !f², bu yıl sınırlarını genişletiyor ve bir yıla yayılan bir ‘sinema kulübü’ne dönüşüyor. !f İstanbul ve Yeni Film Fonu’nun ortaklığında Yeni !f² adını alan , her ayın son Cumartesi günü, Türkiye veya Ortadoğu’dan seçilen bir filmi 40’tan farklı noktada seyirciyle buluşturacak. Afyon’dan Batman’a, Ramallah’tan Lefkoşa’ya, 33 farklı şehirde aynı anda gerçekleşecek Yeni !f²’nin festival kapsamında gerçekleşecek ilk gösteriminin teması ise “Kadınlar Var, Hayat Var!” olacak!

Yeni !f²’nin festival kapsamında gerçekleşecek ilk gösteriminde ise Nejla Demirci’nin “Yüzleşme”, Sadaf Foroughi’nin “Ava”, Brett Morgen’in “Jane”, Zeynep Köprülü’nün “Dans Eden Kızlar” ve Ayce Kartal’ın “Kötü Kız” adlı filmleri gösterilecek.

15-25 Şubat 2018 İstanbul  1-4 Mart 2018  & İzmir

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here