Havza: Bir Su Hikayesi

Avcı Architects ve işbirlikçilerinin öncülüğünde mimarlık, tasarım ve odaklı bir platform olarak kurulan The Circle, 1 Kasım Perşembe günü saat 19:30’da “Havza: Bir Su Hikayesi” sinin açılışına ev sahipliği yapacak. Profesör David Turnbull’un kurucusu olduğu, son on yıldır Doğu ve Batı Afrika’da etkin ve sürdürülebilir su toplama sistemleri inşa eden PITCHAfrica projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalardan oluşan sergi 2 Aralık 2018 tarihine kadar The Circle’da ziyarete açık olacak. Sergi, ayrıca su sorunu konusunda farkındalık yaratmaya ve ekolojik çözümler sunmaya yönelik olarak 2 Kasım 16.30’da İTÜ’nün akademik ortaklığı çerçevesinde, İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde düzenlenecek olan sempozyumla desteklenecek. “Watershed / Havza” aynı zamanda Tasarım Bienali Paralel lerine dahil olarak ziyaretçilere açık olacak.

Havza: Bir Su HikayesiMimari, tasarım ve sanat odaklı bir ortak çalışma ve işbirliği topluluğu olmanın yanı sıra bir sergi alanı, bir yaratıcı atölye, akademik bir araştırma platformu, müzik için bir mekan ve hayat ile iş pratiklerini bir araya getiren bütüncül bir çalışma alanı olarak tanımlanan The Circle, Eylül’de açılışını gerçekleştirdiği Slovenyalı sanatçı Joni Zakonjšek’in“Kalp Olmak Ne Ola?” sergisinden sonra, 1 Kasım saat 19:30’da Profesör David Turnbull’un kurucusu olduğu, son on yıldır Doğu ve Batı Afrika’da etkin ve sürdürülebilir su toplama sistemleri inşa eden PITCHAfrica projesi kapsamında tasarlanmış modeller, çizimler, fotoğraf ve videolardan oluşan “Havza: Bir Su Hikayesi” sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi ayrıca Türkiye’de su sorunu üzerine çalışmalar yürüten bir sanatçı olan Sinem Dişli’nin yapacağı bir yerleştirme projesini de içerecek. The Circle’da ziyaretçilerle buluşacak “Havza: Bir Su Hikayesi” sergisi, su sorunu konusunda farkındalık yaratmaya ve ekolojik çözümler sunmaya yönelik bir sempozyumla da desteklenecek.

2 Kasım Cuma günü İTÜ’nün ortak organizasyonu ile İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan sempozyum, 16:30’da David Turnbull‘un konuşmasıyla başlayacak. Ardından Selçuk Avcı ve Yüksel Demir (İTÜ) yönetiminde Aslıhan Demirtaş (Kadir Has Üniversitesi), Akgün İIhan (Boğaziçi Üniversitesi), Pınar Mengüç (Özyeğin Üniversitesi), Nevzat Sayın ve Zuhal Ulusoy (Bilgi Üniversitesi)’un yer alacağı bir panel ile tamamlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here