Cumhuriyet Bayramı kutlamaları , Her yıl onlarca le Cumhuriyet Bayramını kutlayan Kadıköy Belediyesi, bu yıl da iki haftaya yayılan etkinlikler ve le Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 20 Ekim Cumartesi Altıyol’da ve 21 Ekim Pazar Şaşkınbakkal’da saat 14:00’te bayrak dağıtımı ile başlıyor.

CUMHURİYET BANDOSU HER YERDE

Cumhuriyet Bandosu, bu yıl da tüm hafta boyunca Kadıköy’ün çeşitli noktalarında bayram coşkusunu yaşatacak. 20 Ekim Cumartesi saat 14:00’te Altıyol’da başlayacak Bando bir hafta boyunca Osmanağa, Caferağa, Suadiye, Caddebostan, Hasanpaşa, Koşuyolu, Acıbadem, Merdivenköy, Dumlupınar, Zühtüpaşa Mahallesi gibi pek çok noktada marşlarıyla bayram coşkusunu yaşatacak.

22 Ekim Pazartesi saat 10.00’da ise Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı’nda Meşale Yakma Töreni yapılacak.

cumhuriyet bayramı kutlamalarıCUMHURİYET KONSERİ

Bu yılki Cumhuriyet Konseri’nin konuğu Altın Portakal en iyi müziği ödülünün sahibi, müzisyen Mehmet Erdem olacak. Kadıköy Oda Orkestrası’nın vereceği konserle başlayacak gece 27 Ekim Cumartesi akşamı 20:00’de Kadıköy Belediye Binası Bahçesi’nde gerçekleşecek. Konser ve diğer tüm etkinlikler herkesin katılımına açık

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını ise her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” oluşturuyor. Yüzbinler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Pazartesi akşamı Bağdat Caddesi’nde buluşacak. Geleneksel Cumhuriyet yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here