ücretsiz ler 2019 , bu sene bizleri neler bekliyor hangi yerde ne etkinlikler olacak bunların ücretsiz olanlarını burada paylaşacağım.

ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali”nin bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek.

Ametist Klarnet Beşlisi’nin 4 Ocak’taki açılış konseriyle başlayacak olan festivalde toplam 5 konser yer alacak. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından kurulan Ametist Klarnet Beşlisi, klarnet için yazılmış oda müziği repertuarını yorumlamak amacıyla çalışmalarına başladı. Yurt içinde ve yurt dışında birçok festivalde konserler veren Beşli, ülkemizde kendi alanında ilkleri gerçekleştiren örnek bir grup durumunda.

5 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek festivalin ikinci günündeyse İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Türkiye’nin en eski müzik eğitim kurumu olarak oda müziği eserlerini ataşehir’de sahneleyecekler.

Festivalin 9 Ocak’ta gerçekleşecek Nüans konserinde, konservatuvar öğretmenleri ve öğrencileri birlikte “Barok’tan Günümüze Esintiler” adını verdikleri bir performans gerçekleştirecekler.

11 Ocak Cuma günü ataşehirli müzikseverlerle buluşacak İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı’nın vereceği konser gitar ve şan olarak iki bölümden oluşacak.

Festivalin kapanışı 12 Ocak’ta ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın vereceği konserle gerçekleşecek. ataşehir Belediyesi’nin “ Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında müzik eğitimi alan lar ve gençlerden oluşan topluluk, hazırlamış olduğu özel bir repertuvarla dinleyicilerle buluşacak.

Program

AMETİST KLARNET BEŞLİSİ

Tarih: 04 Ocak Cuma – Saat: 20.00

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI

Tarih: 05 Ocak Cumartesi – Saat: 20.00

NÜANS

Tarih: 09 Ocak Çarşamba – Saat: 20.00

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI

Tarih: 11 Ocak Cuma – Saat: 20.00

ATAŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK ORKESTRASI

Tarih: 12 Ocak Cumartesi – Saat: 20.00

Önemli Notlar:

*9 yaşından küçük izleyiciler salona alınmayacaktır.

*Etkinlik girişinde biletinizin mutlaka yanınızda olması gerekmektedir.

*Bilet kontrolü yapıldıktan sonra, biletinizde yer alan koltuk numarasına göre oturmanız gereklidir.

*Etkinlik başladıktan sonra gelen izleyiciler içeri alınmaz, varsa 2. perdede salondaki yerlerini alabilirler.

*Tüm etkinlik salonlarına yiyecek ve içecekle girmek kesinlikle yasaktır.